კახა კალაძე: რამდენიმე ადამიანის უგუნური ქმედება სომეხ ხალხთან მეგობრობას და ძმობას ვერ შეცვლის
„როცა გასვლით შეხვედრაზე ძალიან მეგობრულად მიგიღეს, კარგი დახვედრა მოგიწყვეს, რას ერჩოდი ამ ხალხს? არ იყო სწორი ქმედება“, – ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა გადაცემა „ღამის კურიერში“ სტუმრობისას ისაუბრა.კახა კალაძე კიდევ ერთხელ…
სოზარ სუბარი: სამაგალითოა “მაგნატის“ საქმე იმიტომ, რომ ეს არის ის პერიოდი, როდესაც კეზერაშვილი კრიმინალური მეთოდებით ქმნიდა თავის ნავთობიმპერიას. ამ პოლიტიკაში აქტიურად იყვნენ ჩართული მამუკა ხაზარაძე და ბადრი ჯაფარიძე
პარლამენტის ვიცე-სპიკერი, პარტია „ხალხის ძალის“ თავმჯდომარე სოზარ სუბარი 2003-2012 წლებში მოქმედი რეჟიმისა და რეჟიმის პოლიტიკური თანამდებობის პირების საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, ნავთობკომპანია „მაგნატის“ საქმის განხილვას მედიასთან…
ბიზნესმენი ჯემალ ლეონიძე – ჩემი დაპატიმრებიდან ორ-სამ დღეში ხარვეზი დაუდგინა საჯარო რეესტრმა ქონების ნასყიდობის ხელშეკრულებას. თიბისი ბანკის“ წარმომადგენელი, ლევან ზოდელავა მიდის რეესტრში გაყალბებული მინდობილობით და ითხოვს ამ ხარვეზის აღმოფხვრას
ადვოკატი ლამარა კობალაძე ბესო ხარძიანის ნაამბობს იხსენებს: პატიმარი რამიშვილი იმყოფებოდა ციხის უფროსის კაბინეტში, სადაც ყველას თანდასწრებით დათა ახალაიამ დაურეკა უდესიანს და იკითხა, წილები თუ გადაფორმდა, როგორც ჩანს, უარყოფითი პასუხი მიიღო, ამიტომ მოუბრუნდა პატიმარს და უთხრა, ხარძიანი ისეთ მდგომარეობაში ჩააყენეთ, წილები გადააფორმოსო
ბესო ხარძიანი: ერთი ჩემხელა ბიჭი ეჯდა მამაჩემს. მერე გამოვიდა, შემხვდა და მითხრა, რომ ვინ ჰყავს მამაშენს ასეთი მტერი, ორი კვირა მოგვიწია ერთად კარანტინში და მის გამო მთელ პატიმრებს გვცემდნენო
ბესო ხარძიანი: გიორგი უდესიანის დავალებით მოქმედებდა ალექსანდრე მუხაძე, რომელმაც დაავალა ვიქტორ ყაჭეიშვილს, ორი სხვადასხვა კამერიდან გამოეყვანა თითო პატიმარი – თუ ბესო ხარძიანის წამებით არ დაკავდებოდნენ ეს პატიმრები, მათ ემუქრებოდნენ გაუპატიურებით